1. BcA. Žaneta Příhodová
     Osobní záchranářský dron UAV
     Personal rescue unmanned aerial vehicle

     Jazyk práce
     český
     Typ projektu
     Diplomová práce
     Semestr
     Letní
     Akademický rok
     2015/16
     Studijní program
     N 8208 Design: Průmyslový design
     Ústav
     15150 Ústav průmyslového designu
     Ateliér
     Ateliér Tvarůžek – průmyslový design
     Předmět
     DP Diplomní Projekt
     1. Anotace

      Nejedná se o klasický bezpilotní letoun, protože navržený letoun je částečně řízen záchranářem na palubě, který má v ruce tablet či konzoli s joystickem, kterými letoun ovládá. 

       

      Jednoosobní dron pro záchranáře a pacienta je zaměřený zejména na záchranné akce v horských oblastech s přistáním nebo bez přistání. Je přizpůsoben k hledání pohřešovaných osob v terénu ve špatně přístupných oblastech, ale i osoby zraněné na sjezdovkách včetně osob tonoucích a zasypaných lavinou ve vysokohorských oblastech.

      Raněným osobám je poskytnuta první rychlá pomoc, a poté je rozhodnuto lékařem, zda-li situace, stav pacienta dovolují naložení pacienta na palubu a transport k dalšímu ošetření v nemocnici nebo převoz pacienta na skútru kolegou záchranáře.

     2. Synopsis

      It is not a traditional drone, because this aerial vehicle is driven by a rescue worker with tablet or joystick on the board.

      Personal drone for rescue worker and patient is focused on rescue operations in high mountains to search for missing people in surrounding with difficult accessibility. Also drone is adaptable to looking for drowning persons and persons in avalanche.

      Rescue worker gives wounded person first aid, and then doctor will say if a wounded person could be loaded on the board of drone and transported in hospital or transported by rescue worker’s colleague. 

      
     1. Oponent

      Ing. Jan Kalný

     2. Soubory ke stažení

      1. portfolio DP PDF 5 MB
      
      1. 01/12

      Obrazová dokumentace

      

    
    


Please wait …